2000 k pěšky horami a ž k oceánu

2000 k pěšky horami a ž k oceánu

Datum konání

07. 12. 2023    
18:00

Místo

Hlavní sál
Zámecká 4, Údlice, ÚSTECKÝ KRAJ, 43141

Typ události

Pacifická severozápadní stezka (USA)

Přijďte si do Křižovatky poslechnout vyprávění cestovatelek Máji a Alči o jejich dálkovém trailu.

Anotace: 

Tenhle trail je výzva, a když ji přijmeš, čeká tě víc, než si vůbec můžeš přát (doslova). Pacifická severozápadní stezka není žádná procházka pěkně prošlapanou cestou, je to příležitost zažít dálkový trail bez davů a s velkou dávkou objevování.

2000 kilometrů vede třemi národními parky, protíná mnoho indiánských území a nabízí všechno od vysokých hor, pouštních oblastí, pralesů oceánu až po prašné cesty a malá městečka. Přiznáváme, že jsme ho často fakt nesnášely, ale nakonec se z PNT stalo jedno z našich nejlepších dobrodružství. Medvědi, požáry, náročnost, nádhery, neznámo, opravdová samota i zajímaví lidé.

To nejlepší a nejzajímavější z cesty severozápadem chceme prožít znovu spolu s vámi. A je dost možné, že až přijdete z přednášky, půjdete si rovnou sbalit batoh na cestu.

Medailonek o Alče a Máje:

Rády chodí pěšky divočinou, nejraději tou kde jsou medvědi a je slyšet vytí vlků. Mají za sebou cestu kolem světa i dálkové traily v Patagonii, na Aljašce, PCT a PNT. Společně skládají autorské písně na ukulele, které mají v krosně vždy s sebou, vydaly dvě knihy ze svých cest a přednášejí pro veřejnost. Alča se věnuje tvorbě webů a Mája je freelance ilustrátorka. Společně tvoří sehrané cestovatelské duo aawesome.cz.

Římskokatolická farnost - děkanství Chomutov

Lucie Hlivková
reditelka@kckrizovatka.cz